JAPÁN szimbólumok
Mitől Japán? Tövig rágott szimbolika.
I. A piros pötty. Mi is ez? Talán több is, mint egyértelmű, hogy a japán zászló. Manapság már fehér alapon bármilyen vörös apró pacáról eszünkbe juthat ez a szimbólum. Erős és lényegre törő embléma. Szinte behúzza az embert, gondolatokat ébreszt.... nyugalomról, vallásról, háborúról, békéről, egységről, napról.....
Mi is ez, és miért ilyen?
Hinomaru - Napkorong. Ez a jelentése. A hivatalos neve a zászlónak Nishioki, 1999. augusztus 13-án adoptálták. Ez a naphasonlat gyönyörű. Hiszen van egy ország (hihi - nem Magyarország Alegriua...bleble), ami olyan hosszan nyúlik el dél és észak vonalában, hogy mindig virágzik valahol az ikonikus cseresznyefa (ünnepségük is van - Sakurabi - Később kifejtem). Tehát a Napot, minden több szögből is nyomon kísérhetik egyszerre. Persze ez túlzás, hiszen senki nem lehet egyszerre több helyen. De szép kis cikkely az övék Földünkből :)
Ezt a jelképet már a XIV. században Amaterasu_omikami (napistennő) tiszteletét övezte. A Shinto-izmushoz köthető szimbolikája.
A színek jelentéséről:
VÖRÖS: forróság, melegség, egyenesség - őszinteség, vidámság, öröm
FEHÉR: tisztaság, erkölcsösség, hűség
Eredetileg a zászlón voltak sugarak, melyek az ősi virágjelképhez vezethetők vissza, a nap virág szirmaihoz, ami a császári udvar kitüntetése volt. Annak adták, aki a nap kegyeltje, császár elismerte volt. XV.nszazadban, már hajózási zászló volt még sugarakkal, hajózáskor jól felismerhető, jól látható volt.